Realizované opravy

Acer TravelMate 5720

K oprave nám bol zaslaný notebook Acer TravelMate 5720 s popisom, že sa po určitom čase sám vypína. Po otvorení notebooku bol problém ihneď jasný- radiátor chladiča bol prakticky nepriechodný. Nasledovalo úplné prečistenie chladiacej sústavy a nanesenie novej teplovodivej pasty. Po zložení a testovaní sa daný problém už neobjavil. (Pri podobný prejavoch nedoporučujeme notebook ďaľej používať v tomto stave, je nutný servisný zásah)

Toshiba Tecra M9

K oprave nám bol zaslaný starší notebook Toshiba Tecra M9, s popisom závady, že display zobrazoval farebné pásiky a rôzne symboly na monitore (aj cez externý výstup). Pri diagnostike bol ako príčina problému identifikovaný grafickáý čip Nvidia 8400M. Vzhľadom na vek notebooku a cenu nového GPU, sme sa rozhodli o reball pôvedného čipu. Po presadení čipu na infra stanici, bol problém odstránený a notebook ide bez problémov.

Acer Travelmate 8572G

Na opravu nám bol prinesený notebook Acer Travelmate 8572G s popisom závady, že ho nie je možné zapnúť, žiadna kontrolka nesvietila/neblikala. Po rozobratí a premeraní bol zistený poškodený výkonový tranzistor na vstupe, aj po jeho výmene dochádzalo na vstupe ku skratu. Problém bol v poškodenom SMD kondenzátore, neďaleko nabíjacieho kontroléru. Po jeho výmene a opätovnej výmene výkonového tranzistora, notebook pekne nabehol. Avšak našla sa ešte jedna chyba, po asi 1 minúte prišlo na adaptéri ku skratu a notebook prepol na batériu bez možnosti dobíjania. Bol poškodený jeden DC menič, po jeho výmene sa už žiadny ďaľší problém neobjavil a notebook ide stabilne.

ASUS Pro5EA

Zákazník k nám na servis poslal notebook ASUS Pro5EA s popisom závady, že notebook nemá po zapnutí obraz - "BLACK SCREEN" - kontrolky sa rozsvietili, ale obraz nenabehol. Ani na externom výstupe nebol žiaden signál. Pri diagnostike bol zistený problém na IGP čipe 216-0752001. Čip bol následne na infrastanici vymenený a notebook ide bez najmenších problémov.

ASUS M51T

Zákazník priniesol na opravu notebok ASUS M51T s popisom závady, že notebook nemá po zapnutí obraz - "Black screen". Pri diagnostike bola zistená porucha na IGP čipe od AMD 216-0674026. Tento čip mal revíziu podkladového substrátu z roku 2008. Reball týchto čipov nedoporučujeme a čipy vymieňame za nové z roku 2015. Po výmene čipu na infrastanici je notebook plne funkčný.

ASUS K53sv

Zákazník priniesol na opravu notebok ASUS K53sv s popisom závady, že notebook nie je možné zapnúť/nabíjať. Táto rada notebookov od ASUSu je špecifická tým, že časom sa konektor mechanicky opotrebuje, a dôje k ulomeniu centrálneho pinu. Oprava sa riešim výmenou za nový kus.

Toshiba Satellite C855-1UD

Zákazník k nám poslal na opravu 2 notebooky Toshiba Satellite C855-1UD s totožnou závadou, žiaden obraz po zapnutí, resp. rozpadnutý obraz. Príčina je u týchto notebookov v grafickom jadre - tu reball nepomôže, mali sme ich na oprave desiatky, a vždy sa musel pôvodný čip vymeniť za nový. (pri oprave nemusíte čakať, kým objednáme nové GPU, máme skladom dostatočný počet.). Po výmene grafického čipu notebook pracuje bez problémov.

ASUS N73SM

Zákazník priniesol na opravu notebook ASUS N73SM, na ktorom sa mu podarilo omylom nahrať verziu BIOSu určenú na ASUS N73SV (Nie je treba novú zakladnú dosku, keď sa Vám stane podobný problém) Problém bol následne v grafickej karte, ktorá zobrazovala iba 16 farieb v obmedzenom rozlíšení. Pri tomto notbooku sa nedá porucha odstrániť stiahnutím verzie BIOSu zo stránky výrobcu a nahratím cez externý programátor. Je nutné nahrať originálny súbor. Po oprave notebook plne funkčný.

ASUS X61Z

Zákaznik priniesol na opravu notebook ASUS X61Z, ktorý po zapnutí vypisoval hlášku "CMOS Battery low" , ďalej notebook nebootoval, dalo sa dostať iba do BIOS menu. CMOS batéria bola premeraná, napätie 2,85V je v tolerancii, ale bola preistotu vymenená za novú. Urobený hard reset, nastaveie času a dátumu. Žiaľ nič sa nezmenilo, a hláška stále blokovala štart notebooku. Bios nastavenia držal, hláška sa objavovala naďalej. Problém bol zistený v obvode 218S7EBLA12FG, ktorý bol následne vemenený za nový. Po výmene sa už daný problém neobjavil a notebook ide bez problémov.

Lenovo Ideapad G580

Zákaznik k nám poslal na opravu notebook Lenovo IdeaPad G580, ktorý nešiel zapnúť, resp. išiel zapnúť len z batérie - nenabíjal. Pri diagnostike boli identifikované poškodené obvody a tie boli následne vymenené. Po oprave notebook ide bez najmenších problémov.


Lenovo IdeaPad 100

Na opravu sa nám dostal notebook Lenovo IdeaPad 100, ktorý sa nedal zapnúť, žiadna kontrolka nesvietila. Notebook bol prakticky nový, mal iba 6 mesiacov, ale reklamácia bola zamietnutá, lebo majiteľ si rozširoval po kúpe operačnú pamäť a plomba bola porušená. Pri premeriavaní základnej dosky, neboli namerané žiadne logické napätia, nakoľko pri vložení adaptéra bolo na DC konektore namerané napätie okolo 0,43V, očakávané bolo 20V (adaptér bol v poriadku). Poškodené boli 2 DC meniče a jeden SMD kondenzátor. Po výmene poškodených súčiastok, bol notebook opäť plne funkčný.

ASUS K55VJ

Zákazník k nám priniesol na opravu notebook ASUS K55VJ, ktorý nedobíjal batériu, adaptér skontrolovaný, DC konektor tiež v poriadku. Takže keď sa batéria vybila, notebook už nešiel zapnúť. Problém bol diagnostikovaný v obvodoch, ktoré prepínajú medzi adaptérom a batériou. Dané obvody boli vymenené a notebook nabíja bez problémov.

ASUS Y582

Zákazník k nám priniesol na opravu notebook ASUS Y582, ktorý bol poškodený údermi v oblasti touchpadu. Problém sa prejavoval tým, že notebook zapnúť šiel, ale po pár sekundách sa vypol, alebo niekedy zapnut išiel, ale obraz bol rozpadnutý. Problém bol diagnostikovaný v čipe BD82HM76 od intelu a inegrovaným čipom operačnej pamäte, ktorá sa nachádza v oblasti touchpadu. Po oprave na infrastanici bol problém odstránený a notebook ide bez problémov.Acer Aspire 5552

Zákazník k nám poslal na opravu notebook Acer Aspire 5552, ktorý podľa popisu mal problém so zapínaním. Nabiehal 1x z 20-tich pokusov. Pri diagnostike bola ako závada identifikovaný NorthBridge od AMD, ktorý sme vymenili za nový. Po oprave vyzeralo všetko v poriadku, ale aj tak sa sem tam stalo že notebook mal problém so štartom. Znova bolo potrebné rozobrať notebook a premerať základnú dosku. Bol poškodený Embedded Controller v púzdre QFP 128, ktorý bol nahradený novým (obdobných IO máme skladom dostatok). Po oprave sa už problém neobjavil a notebook je v poriadku.

ASUS X64D

Na opravu sa nám dostal notebook ASUS X64D, ktorý podľa popisu náhodne zamŕzal. Niekedy zamrzol hneď pri bootovaní windows, niekedy sa podarilo načítať operačný systém a následne systém zatuhol po pár minútach. Pri diagnostike bola zistená porucha na čipe ATI AMD Radeon IGP RX881. Čip musel byť vymenený, nakoľko mal vnútorný defekt. Po zložení všetko v poriadku.

HP Probook 4540s

Na opravu sa nám dostal notebook HP Probook 4540s, ktorý sa podľa majiteľky počas práce bez varovania vypol. Následným zapnutím, sa po cca 5s vypol. Pri diagnostike bol ako vynník identifikovaný intel chipset BD82HM76. Následne bol na infrastanici vymenený za nový (máme skladom dostatočné množstvo nových čipov, netreba čakať na diely). Po oprave notebook pekne nabehol. Ďaľší problém, ktorý notebook mal, že boli v BIOSe vymazané identifikačné čísla základnej dosky (už bol v inom servise), čo pri štarte notebook hlásil. EEPROM čip bol z dosky vytiahnutý a na externom programátore boli následne chyby opravené. Po zložení je notebook bez chyby.

DELL Inspirion 5110

Na opravu sa nám dostal notebook DELL Inspirion 5110, ktorý podľa majiteľky počas práce náhle zhasol a opätovne už nešiel zapnúť. Ani jedna kontrolka neindikovala žiadnu aktivitu. Pri diagnostike boli zistené poškodené napájacie členy, ktoré boli následne vymenené a notebook bez problémov nabehol.

ASUS eee 1011PX

Na opravu sa nám dostal notebook ASUS eee 1011px, ktorý bol poškodený tekutinou. Notebook sa nedal zapnúť, resp. po zapnutí len blikli kontrolky a následne sa notebook vypol. Po rozobratí a premeraní základnej dosky boli zistené poškodené napájacie členy a nabíjací kontrolór. Po výmene chybných súčiastok notebook pekne nabehol..

Ultrabook Acer Aspire S3

Zákazník priniesol na opravu Ultrabook Acer Aspire S3, ktorý bol počas práce obliaty čajom a okamžite zhasol. Ani po vysušení notebook nebolo možné zapnúť. Pri diagnostike neboli namerané žiadne logické napätia. Nebolo funkčné vstupné napájanie dosky ani samotné napájanie CPU. Všetky chybné súčiastky boli identifikované a vymenené. Oprava trvala dlhšie, ale notebook je po zloženi plne funkčný.

Lenovo ideaPad Z575

Zákazník priniesol na opravu notebook Lenovo ideaPad Z575, ktorý nebolo možné zapnúť, nakoľko prišlo na notebooku ku skratu vylomeným kovovým závitom. Problém bol v napájacej časti, poškodené súčiastky boli nájdené a vymenené. Po zložení všetko v poriadku a notebook ide bez problémov.Lenovo ideaPad Edge 13

Zákazník priniesol na opravu notebook Lenovo ideaPad Edge 13, ktorý nemal po zapnutí obraz. Kontrolka signalizujúca zapnutie svietila, ale ďalej bez obrazu. Problém bol v IGP čipe, ktorý bol následne na infra stanici vymenený. Po zložení všetko v poriadku a notebook ide bez problémov.

Lenovo G50-30

Zákazník priniesol na opravu notebook Lenovo G50-30, na ktorom prišlo k ulomeniu pánta a ten sa počas práce dotkol základnej dosky. Notebook okamžite zhasol a nebolo ho možné opätovne zapnúť. Pri diagnostike boli zistené poškodené napájacie členy, ktoré boli vymenené za nové. Po zložení ide notebook ako nový.


Acer Aspire 5720G

Zákazník priniesol na opravu notebook Acer Aspire 5720G, kde bol taktiež problém s ovládačom grafickej karty Nvidia 8400M GS. Po výmene grafického čipu bol problém odstránený. Pri testovaní notebooku bolo počuť, ako fan management BIOSu spúšťa ventilátor chladenia v krátkych intervaloch. Teplota bola ešte v norme, ale update BIOSu z verzie 1.19 na verziu 1.45 pomohla znížiť teploty v priemere asi o 10°C, čo je veľmi pekný výsledok.

Acer Aspire 5536G

Zákazník priniesol na opravu notebook Acer Aspire 5536G, kde bol problém s inštaláciou grafického ovládača. Pri každom pokuse o inštaláciu notebook buď zamrzol, alebo spadol do BSOD. Problém bol v dedikovanej grafickej karte Ati Radeon HD4570. Po výmene GPU čipu notebook nabehol a inštalácia grafického ovládača prebehla úspešne. Keďže notebook mal už svoje roky, z preventívnych dôvodov bol vymenený aj čip AMD RS780 (rok výroby 2008), ktorý je veľmi náchylný k poruche za nový čip s revíziou podkladového substrátu rok 2014.

Toshiba L855-1HP

Zákazník priniesol notebook Toshiba L855-1HP, na ktorom po zapnutí nebol žiaden obraz - BLACK SCREEN. Po diagnostike bolo zistené, že graficky čip AMD Radeon HD7670M bol chybný-nebolo ho možné repasovať bola nutná jeho výmena. Vnútorná chyba čipu 216-0833000 (AMD Radeon HD7670M) sa vyskytla už vo viacerých prípadoch, s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o výrobnú závadu. Po výmene GPU čipu všetko v poriadku.

Toshiba C660

Zákazník priniesol na opravu notebook Toshiba C660 s popisom závady, že nie je možné nainštalovať operačný systém, notebook sa pri každom pokuse o inštaláciu reštartuje. Pri diagnostike a premeraní obvodov bolo zistené, že napájanie CPU je nestabilné. Chybné obvody boli nájdené a následne vymenené. Po ich výmene bol bez problémov operačný systém na notebook nainštalovaný.

ASUS K50AB

Zákazník priniesol na opravu notebook ASUS K50AB, s popisom závady, že nie je možné nabootovať do windows-u. Pri inštaláci ovládača grafickej karty notebook spadol do BSOD. Pri diagnostike bola zistená závada na GPU čipe 216-0728018 čo je ATI Mobility Radeon HD4570. Čip mal vnútorný defekt, čiže oprava spôsobom REBALL nebola možná. Doska bola osadená novým GPU čipom, následne všetko v poriadku a notebook bez problémov nabootoval do windows-u a inštalácia ovládača grafickej karty prebehla v poriadku.

Fujitsu Siemens Amilo PI3540

Zákazník priniesol na opravu notebook Fujitsu Siemens Amilo PI3540, ktorý sa nedal zapnúť, resp. po zapnutí sa na 2-5s rozsvietili kontrolky a nasledne sa notebook vypol. Po rozobratí a premeraní bolo zistené, že je poškodený integrovaný obvod, ktorý komunikuje s procesorom, operačnou pamäťou a grafickým čipom. Po výmene daného obvodu ide notebook bez problémov.


ASUS G51J REPUBLIC OF GAMERS

Zákazník priniesol na opravu hráčsky notebook ASUS G51J REPUBLIC OF GAMERS, ktorý síce zapnúť išiel, ale po chvili sa vypol a zároveň aj zhasla kontrolka na nabíjačke. Opätovne zapnúť nešiel, nabíjačka sa musela odpojiť od siete. Následne zapnúť išiel. Pri diagnostike bolo zistene poškodenie čipovej sady a spínacích prvkov. Po výmene vadných súčiastok ide notebook bez problémov.


Toshiba Satellite P50-A-14E

Zákazníčka priniesla na opravu notebook Toshiba Satellite P50-A-14E s popisom závady, že vypadáva obraz, niekedy biela obrazovka, alebo farebné zmeny zobrazenia. Pri pohnutí dipleyom sa obraz upravil. Problém bol v LED obrazovke (15.6" 1920x1080 Full HD LED 30pin Slim (eDP)). Po výmene sa už daný problém nevyskytol, notebook pracuje bez problémov.

ASUS K50AB

Zákazník priniesol na opravu notebook ASUS K50AB s popisom závady, že po zapnutí zostane čierna obrazovka. Pri diagnostike bol skontrolovaný GPU čip, ktorý bol v poriadku. Závada bola na IGP čipe, ktorý bol poškodený vysokými teplotami chladiča, ktorý mal upchaté rebrovanie radiátora. Pri tomto type čipu nedoporučujem jeho repas, čip sa vymieňa za nový. Po oprave notebook plne funkčný.


HP Pavilion DV6500

Zákazník priniesol na opravu starší notebook HP dv6500, na ktorom nenabiehal obraz. Pri diagnostike bola zistená zavada grafického čipu GeForce 8600m. Tento čip nie je možné z dlhodobého hľadiska kvalitne zrepasovat, z dôvodu že jadrá G84/86 boli od výroby defektné. Takže bolo nutné poškodeny čip vymeniť za nový. Po oprave notebook bez problémov nabehol. Ďalej bolo nutné upraviť chladenie, nakoľko na grafickom jadre pri zaťažení stúpla teplota nad kritickú hodnotu. Po úprave všetko v norme.

Toshiba Satellite L850-1HN

Zákazník priniesol na opravu notebook Toshiba Satellite L850-1HN s popisom závady, že notebook nie je možné nabiť, z batérie notebook zapnúť šiel. Pri diagnostike bola zistená chyba v napäťovom regulátore, ktorý bol následne vymenený za nový. Po oprave ide notebook bez problémov.

HP Probook 4530s

Zákazníčka priniesla na opravu notebook HP Probook 4530s s popisom závady, že bol vyskratovaný napájací adapter a nebook nešiel zapnúť. Po výmene napájacieho adaptéra notebook zapnúť šiel, ale samovoľne sa zapínal po vypnutí . Taktiež po zasunuti baterie alebo adapétru sa samovoľne spustil. Pri diagnostike bol identifikovananý chybný Realtek PCIe kontrolér RTL8111E , ktorý cez Wake on LAN cyklicky notebook zapínal. Po výmene čipu sa problém odstránil a notebook ide bez najmenšieho problému.

HP Probook 4540s

Zákazník priniesol na opravu notebook HP Probook 4540s s popisom závady, že počas búrky vypadla elektrina a notebook tiež okamžite zhasol, bez toho aby prepol na batériu. Pri diagnostike bol identifikovaná chybná čipová sada, ktorú bolo nutné vymeniť. Po oprave notebook ide bez problémov.
HP CQ56

Zákazník priniesol notebook HP CQ56, ktorý nebolo možné zapnúť, úplne "mŕtvy". Notebook už bol v inom servise, kde nevedeli notebook rozchodiť. Po diagnostike bola zistená porucha napájania. Boli identifikované chybné súčiastky a následne vymenené za nové. Po zložení notebook bez problémov funguje.

Acer Aspire 5536G

Zákazníčka priniesla notebook Acer Aspire 5536g s tým, že na notebooku do večera pracovala a na druhý deň ráno pri zapnutí notebook nemal obraz. Pri diagnostike notebooku bol ako príčina poruchy identifikovaný IGP čip RS780M, ktorý nie je vhodný na repas. Na základnú dosku bol osadený nový mostík a notebook bez problémov funguje ďalej.

Toshiba Satellite L40-18W

Zákazník priniesol notebook Toshiba Satellite L40-18W s popisom závady, že notebook počas práce zhasol a nebolo možné ho opätovne zapnúť. Pri diagnostike nebolo namerané žiadne vstupné napätie a nabíjačka pri zasunuti do DC konektora cvakala. Príčinou boli poškodené aktívne prvky v napájaní procesora, ich výmenou bol problém odstránený a notebook je plne funkčný.

HP 625

Zákazník priniesol notebook HP 625 s poruchou, že po zapnutí bol notebook bez obrazu. Obraz nebol ani na externom monitore. Pri diagnostike bola zistená závada na chipsete, ktorý bol následne vymenený za nový. Po oprave notebook beží bez problémov.

ASUS K52J

Zákazník priniesol notebook ASUS K52J, ktorý síce zapúť išiel, ale po zapnutí čierna obrazovka, obraz nebol ani na externom monitore. pri diagnostike bola zistená závada na grafickom čipe ATI Mobility™ Radeon® HD5470, ktorý bol následne vymenený. Po oprave ide notebook bez problémov.

Lenovo G50-30

Zákazník priniesol na servis notebook Lenovo G50-30 so závadou, že bol "seknutý" kábel od adaptéra a notebook ihneď zhasol. Pri diagnostike boli zistené prerazené napájacie členy v napájaní (poškodenie bolo rozsiahle). Následne boli všetky chybné súčiastky vymenené a notebook bez problémov nabehol...

Acer Aspire 5552

Zákazník priniesol notebook Acer Aspire 5552 so závadou, že notebook po zapnutí nemá obraz. Po diagnostike bola závada zistená na IGP čipe, ktorý bolo nutné vymeniť. Po oprave beží notebook bez problémov.

Lenovo G555

Zákazník priniesol na servis notebook Lenovo G555 s tým, že nejde zapnúť a iba blikne kontrolka signalizujúca zapnutie. Pri diagnostike boli zistené prerazené aktivne prvky v napájacej časti. Tie boli následne vymenené a notebook bez problémov môže pracovať aj nadaľej.

ASUS PRO64J

Zákazník priniesol notebook ASUS PRO64J so závadou, že grafická karta zobrazovala len 16 farieb a ani rozlíšenie nebolo možné meniť. Pri diagnostike bol zistený chybný GPU čip NVIDIA N11P-GV1-A3, teda Geforce GT325M. Po výmene čipu za nový ide notebook bez problémov.


Lenovo B560

Zákazník prinisol na opravu notebook Lenovo B560 s tým, že nejde zapnúť resp. sa cyklicky zapína/vypína po 1s. Pri diagnostike bola identifikovaná chybná čipová sada, ktora bola následne vymenená. Po oprave notebook ide bez problémov.

Lenovo G580

Zákazníčka priniesla notebook Lenovo G580 poškodený pádom. Notebook zapnúť síce išiel, ale bez obazu. Po rozobratí bola závada identifikovaná na GPU čipe. Po odstránení čipu z dosky musel byť nahradený novým, nakoľko pôvodný mal odtrhnuté niektoré kontaktné pady z tela čipu. Po oprave všetko v poriadku a notebook ide bez problémov.

ASUS N73J

Zákazník priniesol notebook ASUS N73J s popisom závady, že notebook počas práce zhasol a nebolo ho možné opätovne zapnúť. Po rozobratí a premeraní boli identifikované chybné sučiastky, ktoré boli následne vymenené. Po zložení notebook funguje bez problémovo.

HP Probook 4510s

Zákazník priniesol notebook HP Probook 4510s s tým, žé notebook zapnúť ide, ale po pár minútach práce na ňom sa začali objavovať zvislé pásiky na internom paneli. Závada bola v grafickom čipe. Po jeho výmene notebook ide bez problémov.

Acer eMachines E732Z

Zákazník priniesol notebook Acer eMachines E732Z s komplet vylamanými USB portami. Nedošlo k skratu tak stačilo všetky USB porty vymeniť za nové. Po oprave notebook tak aj USB porty opäť funkčné.


SONY Vaio VGN-FZ11M

Zákazník priniesol notebook, ktorý mal na internom paneli artefakty, to iste aj na externom. Notebook bol osadený grafickým čipom nVidia GeForce 8400M GT. Tento čip bol nahradený novým, s novšou revíziou podkladového substrátu. Po oprave notebook beží bez problémov

Apple Mac Pro

Zákazník priniesol APPLE Mac Pro, mal poškodeny BIOS. Na externom programátore bola nahrata nová verzia firmware. Po zložení všetko v poriadku.

Dell Inspirion 7720

Zákazník priniesol notebook Dell Inspirion 7720 s vyskratovanou doskou. Pri diagnostike bolo zistených viacero chybných obvodov v napájaní CPU, ktoré boli všetky vymenene. Po oprave notebook funguje bez problémov.


Toshiba A300

Zákazník priniesol starší notebook Toshiba A300 s tym ze nejde zapnúť, ani kontrolky nebliknu, proste mŕtvy. Pri diagnostike bol zistený poškodený napäťový regulátor, jeho výmenou sa problém odstránil a notebook opäť plne funkčný.

Acer aspire 5740

Zákazník priniesol notebook, ktory nemal na internom paneli obraz a na externom bol obraz rozpadnutý. Chyba bola v grafickom čipe, ktrorý zákaznik nechcel repasovať, ale žiadal nový. Po jeho výmene notebook ide bez problémov.

ASUS K50IJ

Zákaznícka priniesla notebook, na ktorom bol poškodený USB port a omylom do neho zasunula USB kľúč čím ho vyskratovala a notebook zhasol. Po diagnostike boli identifikované spálené obvody na základnej doske. Po ich výmene notebook beží bez problémov.

HP 630

Zákazník priniesol notebook s tym, ze sa notebook sám od seba po 10min vypne. Pri diagnostike boli prekontrolovane napájacie členy, ktoré boli v poriadku. Zavada bola v GPU cipe, po jeho výmene notebook bežal bez problémov.


ASUS X54C

Zákazník priniesol notebook, ktorý nejde zapnúť, resp. Ked konektorom hýbal, notebook na chvíľku začal nabíjať. Pri diagnostike bola zistená typická zavada napájacieho konektora. Po výmene konektora notebook OK.

ASUS K50IJ

Zákazník priniesol notebook, na ktorom flashoval Bios a notebook počas nahrávania zatuhol. Bios bol na externom programátore prehraty na najnovšiu verziu. Po oprave všetko v poriadku...

HP DV6-3135ec

Zákazník priniesol notebook s tým, ze notebook nevie nabootovat do Windows a chcel preinštalovanie windowsu. Pri diagnostike bolo zistene, ze notebook nedetekuje pevný disk, pričom samotný disk bol otestovany a funkčný. Po premerani dosky bol zistený chybný mostik, ktorý pevný disk obsluhuje. Po jeho výmene notebook bez problémov nabootoval....

HP CQ61

Zákazník priniesol notebook, na ktorom svietila iba kontrolka signalizujúca zapojený adaptér, notebook sa nedal zapnúť, všetky kontrolky "mŕtve". Po rozobrati a premerani log. napätí bol zistený poškodený Bios cip. Na externom programátore bol na cip nahratý novy Bios. Notebook ide bez problémov ako nový.

Asus republic od Gamers G750JX-DB71

Zákazník priniesol notebook ktorý nešiel vôbec zapnúť. Pri zapojení nabíjačka svietila len kontrolka nabíjania, inak komplet mŕtvy. Po diagnostike bolo zistené ze je chybný Intel northbridge, ktorý bolo nutne vymenit. Po výmene notebook pracuje bez najmenších problémy...

Lenovo G580

Zákazník prišiel s notebookom s tým ze nema obraz. Po diagnostike bolo zistené, ze je chybný Graficky cip. Repas nebol možný, nakoľko mal cip v tele trhlinu (voľným okom ju nebolo vidieť, až pod mikroskopom sa odhalil plny rozsah poškodenia), po výmene čipu ide notebook bez problémov.....

HP Probook 4525s

Zákazník priniesol notebook, na ktorom 5x bliká CapsLock. Po diagnostike bolo zistené, ze je vadný northbridge mostík, po jeho výmene všetko v poriadku ...

Toshiba L855-1HP

Zákazník priniesol notebook, na ktorom nebolo možné nainštalovať graficky ovládač, notebook vždy zamrzol. Po diagnostike bolo zistené, ze graficky cip AMD Radeon HD7670M bol chybný-nebolo ho možné repasovať bola nutná jeho výmena. Po výmene všetko v poriadku.

ASUS X551

Zákaznícka prišla s prakticky novým notebookom, od ktorého stratila papiere a nezobrali jej ho na reklamaciu. Popísala ze notebook zhasol a nebolo ho možné zapnúť.... Po rozobrati a premerani bolo zistené poškodenie napájacieho obvodu. Po výmene vadnych súčiastok notebook plne funkčný
ASUS K53S

Notebook ASUS rady k53, vyskratovany. Po premerani bol zistení spaleny mosfet tranzistor na vstupe a nabíjací kontrolór. Po výmene vadných súčiastok bol notebook opäť plne funkčný.

ASUS Republic Of Gamers G750J

Zákazník priniesol tento ultimátny stroj na servis. Podľa zákazníka mal notebook problem s nabíjaním, napájanie vypadlo a preplo iba na batériu pokiaľ sa notebook nevypol. Niekedy začal po vypnutí nabíjať a dalo sa s ním chvíľu pracovať na batérii. Problém bol v napájacej časti dosky, ktorý sme odstránili, a notebook ide stabilne bez výpadkov. Problém bol značne komplikovaný, nakoľko obvody ktoré zodpovedajú za napájanie dosky boli podľa merani v poriadku, ale nakoniec sa podarilo všetky súčiastky dohľadať a vymeniť.

Acer Aspire 5552

Zákazník priniesl na opravu notebook Acer Aspire 5552, ktorý po zapnutí nemá obraz. Pri diagnostike bol zistený poškodený IGP čip od AMD a na žiadosť majiteľa bol vymenený za nový s podkladovým substrátom rv. 2016. Po zapnutí sa už daný ani iný problém neobjavil.
HP Pavilion DV6-6b40ec

Zákazník priniesol na opravu notebook HP Pavilion DV6-6b40ec, ktorý po zapnutí nemá obraz, ani na externom monitore. Pri diagnostike bol zistený poškodený GPU čip 216-0810001 tzn. ATI MOBILITY Raden HD 6770M, reball v tomto prípade nebol možný, nakoľko bola porucha na samotnom jadre. Opravu sme riešili výmenou poškodeného GPU čipu za nový. Dosku sme osadili novým čipom ATI MOBILITY Radeon 6750M. Po oprave bolo nutné na externom programátore nahrať nový BIOS. Po zapnutí notebooku vyzeralo všetko v poriadku, ale pri inštalácii aktualizácii išiel notebook do BSOD(blue screen of death). Dosku sme premerali, a kolísanie odstránili. Po zložení sa už žiaden ďaľší problém neobjavil a notebook ide stabilne a bez problémov.

Lenovo G550

Zákazník poslal na servis notebook Lenovo G550 s popisom poruchy, že po zapnutí sa rozsvieti kontrolka zapnutia, obraz nenabehne a po pár sekundach sa notebook sám vypne (notebook bol v inom servise, kde si s ním neporadili). Príčina poruchy bola v poškodenom south bridge čipe od Intelu. Čip bol poškodený, nebolo možne ho repasovať metódou REBALL. Oprava bola riešená výmenou poškodeného obvodu za nový (obdobných obvodov máme skladom dostatočný počet, nemusíte čakať), notebook bol na druhý deň na ceste k zákazníkovi.

Dell Inspiron 17R-5737

Zákazník priniesol na servis notebook Dell Inspiron 17R-5737 s poruchou, že nie je možné nainštalovať grafický ovládač. Pri každom pokuse šiel notebook do BSOD (blue screen of death). Pri diagnostike bol zistený poškodený grafický čip od AMD 216-0846000 teda ATI FirePro 8800M. Oprava bola riešená výmenou poškodeného čipu za nový rv.14+, nakoľko bol veľký predpoklad, že je defekt na samotnom jadre, nie na BGA spojoch. Po oprave notebook okamžite načítal grafický ovládač a noteboo ide bez problémov.

HP Pavilion DV6700

Zákazník priniesol na opravu notebook HP Pavilion rady DV6700. Notebook sa iba zapol a nasledne po 1s vypol. Pri diagnostike bol zisteny poskodeny čip nVIDIA MCP67M-A2, ktorý sme následne vymenili na infra-stanici. Po oprave notebook bez najmeších problémov nabehol ...

ASUS K50AB

Zákazník priniesol na opravu notebook ASUS K50AB, ktorý je známy svojou poruchovosťou. Po zapnutí žiaden obraz. Pri diagnostike bol identifikovaný poškodený IGP čip od AMD, ktorý sme následne vymenili za nový. Po zložení, notebook nabehol na prvý krát, všetko vyzeralo v poriadku, ale po vypnutí už nešiel zapnúť, resp. zvova BLACK SCREEN. Po odpojení napájania a následnom pripojení už zapnúť opäť šiel. Pri spúšťaní z batérie sa problém neobjavil, iba pri zapojenom napájaní. Aj s týmto problémom sme si do hodiny poradili, a notebook už ide bez najmenších problémov.

HP G6

Zákazník priniesol na opravu notebook HP rady G6, ktorý nebolo možné zapnúť, nereagoval na zapnutie, svietila iba kontrolka detekujúca adaptér. Pri diagnostike boli zistene poškodené obvody, generujúce signály potrebné na spustenie notebooku. Po ich výmene notebook nabehol bez najmenších problémov.

Sony Vaio PCG-71312M

Zákazníčka priniesla na servis notebook Sony Vaio PCG-71312M, ktorý sa nedal zapnúť, resp. po zapnuti sa vypol za pár sekúnd. Pri diagnostike boli identifikovane chýbné obvody, ktoré boli následne vymenení za nové. Po oprva notebook bez problémov nabehol, ale vyskytol sa problém, že asi po 20s sa otačky ventilátora zvýšili na maximum a notebook bol veľmi hlučný. Nahratím nového BIOSu nebol problém odstránený, až preprogramovaním BIOSu bol problém odstránený a notebook ide bez najmenších problémov...

HP ProBook 4530s

K oprave nám zákazník priniesol notebook HP Probook 4530s s popisom chyby, že nie je možne prepnuť na dedikovanú grafickú kartu ATI Mobility Radeon HD 6490. Pri každom pokus notebook "zamrzol". Pri diagnostike bol zistený poškodený grafický čip, ktorý musel byť vymenený za nový, nakoľko pôvodný mal vnútorný defekt a nebolo možne ho repasovať metódou REBALL.(Nebolo nutné aby zákazník čakal kým objednáme nový čip, máme skladom dostatočné počty) Po oprave je notebook plne funkčný.

Acer eMachines E642 - bez obrazu

Zákaznik nám poslal na servis notebook Acer Emachines E642, ktorý po zapnutí nemal obraz na displeji. Pri diagnostike bolo zistené, že je poškodený chipset od AMD. Zákaznik požiadal o výmenu za nový, čím sme mu samozrejme vyhoveli. Po výmene AMD čipu ide notebook bez problémov.

HP 625 - black screen 5 x Caps Lock

Zákazník priniesol na opravu notebook HP 625. Po zapnutí nemal notebook obraz, kontrolka na CAPS LOCK 5x blikla. Poškodený bol chipset od AMD, ktorý bol následne na infra-stanici vymenený za nový (čipov máme skladom dostatok, notebook je na druhy deň k dispozícii). Po zložení a testovaní v záťaži, bola na CPU nameraná vysoká teplota cca 80°C. Z ventilátora prúdil iba vlažní vzduch, tzn. ze head-pipe chladenia nepracoval správne. Chladič bol následne vymenený a teploty klesli na cca 40-45°C. Ďalej sa už žiaden problém neobjavil a notebook pracuje bezchybne.

HP Pavilion G6 - obliaty

Zákazník priniesol na servis notebook HP Pavilion G6, ktorý bol obliaty sladkou tekutinou. Notebook vraj okamžite zhasol a ani po vysušení nešiel zapnúť. Po rozobratí bolo treba dosku vyčistiť od lepkavej hmoty a odstrániť oxidácie. Pri meraní dosky nebolo prítomné napätie +3V, obvod ktorý ho poskytuje bol dohladaný a vymenený. Doska následne zapnúť šla, ale bez obrazu. Pri ďaľšom premeriavaní dosky, nebolo namerané napätie +1,05_VTT ale 0,42V. Obslužné obvody sme vymenili a po ďaľšom zapnutí bolo všetko v poriadku a notebook ide stabilne bez problémov..

HP Pavilion dv3-4010sl - poškodený grafický čip

Zákaznik nám poslal na servis notebook HP DV3-4010sl s popisom poruchy,že po zapnutí nie je na obrazovke žiaden obraz. Pri diagnostike bolo zistené poškodenie na grafickom čipe ATI Mobility Radeon HD 5450. Čip bol na infrastanici vymenený a notebook ide bez najmenšieho problému.

HP 250 G3 - poškodený integrovaný procesor

K oprave sme dostali notebook HP 250 G3 s popisom závady, že nie je po zapnutí žiaden obraz. Pri diagnostike bola zistená závada na integrovanom CPU Intel® Celeron® Processor N2840 s integrovaným GPU Intel HD graphic Gen 7 4EU . Tzn., že procesor je pevne spojený so základnou dosku cez FCBGA1170 päticu.Opravu sme v tomto prípade riešili výmenou daného procesora za nový. Po výmene CPU na infrastanici je notebook plne funkčný.

Acer aspire 5551 - poškodený chipset

Zákazník priniesol na opravu notebook Acer aspire 5551 s popisom závady, že po zapnutí nemá notebook obraz, ani na externom monitore. Pri diagnostike bolo zistené, že grafická karta je v poriadku, poškodený bol chipset, ktorý bol následne na infrastanici vymenený. Po zložení ide notebook bez problémov.


HP probook 4530s - poškodený grafický čip

Na servis nám zákazník priniesol notebook HP Probook 4530s s poškodenou grafickou kartou Ati Radeon HD6490M, ktorá po inštaláci drivera, prestala pracovať. Pri diagnostike bolo zistené, že samotný GPU čip je v poriadku, poškodené bolo elektrovodivé pole. Čip bol zrepasovaný metódou reball. Po zložení bol driver bez problémov nainštalovaný a iný problém sa neprejavil.

Acer Aspire 7535G - bez obrazu

Zákazník poslal na opravu notebook Acer Aspire 7535G, s popisom závady, že po zapnutí notebooku nemá obraz. Po rozobratí a prehliadnutí dosky bolo zistené, že už bol robený servisný zásah na grafickej karte, ale úplne zbytočne, nakoľko bola závada na základnej doske a bol spálený regulátor ISL88731 (daný reguláro máme skladom, ale boli úplne roztavené kontaktné plochy, oprava v tomto pripade už nie je možná). Servis bol po schválení zákazníkom riešený výmenou základnej dosky. Po zložení notebooku a zapnutí bol obraz len na externom výstupne, na internom panali bol obraz biely. Bol chybný aj samotný LED panel, ktorý musel byť tiež vymenený. Po zložení sa už žiadny problém neobjavil a notebook ide bez problémov.

ASUS X553 - vyskratovaný adaptérom

Zákazník nám priniesol na opravu notebook ASUS X553, ktorý nebolo možné zapnúť. Do notebooku zasunuli namiesto original adptéra iný, notebook v okamihu zhasol a zapúť už nešiel. Zákazník potreboval notebook čo najskôr- tak sme mu vyhoveli, notebook bol za 1,5h nachystaný. Boli poškodené napájacie obvody, chybné súčiastky sme vymenili a notebook je opäť plne funkčný.

DELL XPS 15z - poškodený grafický čip Nvidia

Na opravu nám zákazník priniesol notebook DELL XPS 15z, ktorý mal problém s grafickým čipom - farebné čiary v obraze. Notebook má dedikovanú grafickú kartu Nvidia GT525M. Po rozobratí bolo zistené, že notebook už mal problém s grafickým jadrom v minulosti - bolo vidiet stopy po servisnom zásahu. Grafický čip bol následne vymenený za nový (máme dostatočný počet grafických čipov skladom, nie je nutné čakať na dodanie a opravu niekoľko týždňov). Po oprave bolo všetko v poriadku. Zákazník ešte žiadal vymeniť pevný disk za rýchly SSD disk s Win10. Po inštaláci sa objavil problém s "kmitaním obrazu" na cca 7-10s. Problém sa sporadicky objavil iba na napájaní z batérie. Z adaptéra bolo všetko v poriadku. Problém bol iba softvérový, Intel HD grafická karta prepínala rýchlosť obnovovania displeja medzi 60 a 40Hz (batéria/zdroj). Danú funkciu sme vypli, a notebook ide bez problémov.

Packard Bell Easynote TK81-SB-221CZ - poškodený chipset

Naša verná zákazníčka nám priniesla na opravu notebook Packard Bell Easynote TK81. Problém popísala, že nie je na notebookou po zapnutí žiaden obraz. Pri diagnostike sme zistili poškodený IGP čip, ktorý sme následne na infrastanici vymenili. Po zložení je notebook plne funkčný a zákazníčka spokojná ....

Asus 1215N - poškodené napájanie procesora

K oprave nám zákazník zaslal notebook Asus 1215N, ktorý po zasunutí adaptéra sa cyklick zapínal/vypínal (kontrolné ledky blikali), nebolo ho možné vypnúť. Po rozobratí a premeraní dosky bola závada identifikovaná na napájaní procesora. Chybné súčiastky boli následne vymenené a po zložení ide notebook bez problémov.

HP Probook 4525s - poškodený IGP čip

K oprave nám bol zaslaný notebook HP Probook 4525s s popisom závady, že notebook náhodne "zamŕza". Pri záťažovom testovaní sa závada potvrdila a notebook opakovane zatuhol. Pri rozobratí notebooku bola chyba identifikovaná na IGP čipe od AMD, ktorý bol následne na infrastanici vymenený. Po zloženi a opätovnom testovani sa už daná závada neobjavila a notebook pracuje spoľahlivo.
ASUS X553 - poškodené DC meniče

K oprave nám bol prinesený notebook ASUS X553, ktorý podľa popisu nebolo možné zapnúť (večer bol notebook riadne vypnutý a ráno ho už nebolo možné zapnúť). Notebook má iba 6 mesiacov, tak bol v rámci záručnej opravy na servise, kde odmietli uznať záručnú opravu - už sme sa stretli s obdobnými praktikami predajcov/servisov vo viacerých prípadoch. U nás sme diagnostikovali problém v roztavenom DC konektore a dvoch poškodených DC meničoch. Súčiastky boli vymenené a notebook je opäť plne funkčný.

HP pavilion G7 quad core - poškodený northbridge

Na opravu sa nám dostal štýlový notebook od HP rady G7. Notebook podľa popisu po zapnutí nezobrazoval žiaden obraz (ani cez externý výstup). Pri diagnostike bol zistený poškodený northbridge od AMD, ktorý bol na želanie zákazníka vymenený za nový rv.2015. Po výmene na infrastanici je notebook opäť plne funkčný

ASUS F3K - poškodený nabíjací kontrolér

Na opravu sa nám dostal starší notebook ASUS F3K, ktorý bol úplne "mŕtvy", po stlačení zapínacieho tlačítka žiadna aktivita, žiadna kontrolka neblikla/nesvietila. Pri diagnostike dosky bolo prítomné vstupné napätie, ale nebolo namerané spínacie napätie 3,3V. Pri kontrole obvodov, bol zistený poškodený nabíjací kontrolér. Po jeho výmene boli namerané všetky potrebné log. napätia potrebné na spustenie notebooku.HP Pavilion DV6-3260ec - poškodený VF357EG

Na opravu nám bol prinesený notebook HP DV6-3260ec s popisom závady, že notebook nie je možné zapnúť, iba blikne kotrolka zapnutia, ktorá okamžite zhasne. Závada sa hľadala dlhšie, ale nakoniec bola nájdená na integrovanom čipe v BGA púzdre VF357E . Čip bol metódou reball opravený a notebook je opäť plne funkčný.

Toshiba Satellite A100-906 - poškodená klávesnica

Zákaznik nám priniesol na opravu notebook Toshiba Satellite A100-906, ktorý po zapnutí zobrazil iba logo Toshiba, a ďalej sa ozývalo z reproduktorov len "rapkanie". Po odpojení klávesnice a následnom zapnutí, notebook bez problémov bootoval. Problém bol "len" v klávesnici, ktorá bola vymenená za novú. Takýto problém predznamenáva, že bol notebook pravdepodobne obliaty tekutinou. Preto bol notebook rozobratý a prekontrolovaný. Podozrenie sa potvrdilo, lepkavé fľaky od tekutiny boli na vnútorných plastoch aj na základnej doske. Po vyčistený a zložení bol notebook plne funkčný.

Sony Vaio SVE1712V1EB Corei7 - poškodený grafický čip ATI

K oprave nám bol zaslaný notebook Sony Vaio SVE1712V1EB, s popisom závady, že nie je možné nainštalovať grafický ovládač na grafickú kartu rady ATI Radeon HD7600M. V núdzovom režime notebook fungoval korekne, ale bez HW akcelerácie. Problém bol v grafickom jadre AMD ATI 216-0833000 (AMD RADEON HD7670M). GPU čip bol na infrastanici vymenený za nový. Po oprave všetko v poriadku a grafický ovládač bol po zapnutí bez problémov nainštalovaný.

MSI GE70 2PE-416CZ Apache Pro

Zákazník poslal na servis herný notebook MSI GE70 Apache Pro, ktorý mal poškodený pevný disk ale okrem toho ešte spomínal, že mal problém s inštaláciou grafického ovládača na GTX860M. Po výmene pevného disku a inštalácii OS bol naozaj potvrdený problém s grafickým čipom, kde zariadenie odmietalo ovládač grafickej karty. Poškodený bol GPU čip N15P-GX-A2 teda GTX860M, ktorý bol vymenený za nový. Po oprave ovládač grafickej karty nabehol bez problémov.

HP Pavilion DV6-3108er - poškodený IGP čip

K oprave nám bol zaslaný notebook HP Pavilion DV6-3108er s popisom závady, že po zapnutí nemá notebook obraz, iba kontrolka na klávese CAPS-LOCK blikala v pravidelných intervaloch. Pri diagnostike bol identifikovaný poškodený chipset od AMD ATI 216-0752001, ktorý sme podla požiadavky zákazníčky vymenili za nový s revíziou podkladového substrátu z roku 2015. Po výmene čipu na infrastanici bol problém odstránený a notebook je po oprave plne funkčný. (najväčiou zásluhu na tomto type poruchy má predovšetkým zanesené chladenie, preto ak cítite že sa notebook prehrieva, resp. príliš zvyšuje otáčky ventilátora, treba dať notebook vyčistiť v odbornom servise)

Toshiba Satellite C50-A-1FX - poškodený grafický čip Nvidia

K oprave nám bol zaslaný notebook Toshiba C50-A-1FX s popisom závady, že nie je možné nainštalovať grafický ovládač k dedikovanej grafickej karte Geforce 710M. Každá inštalácia skončila chybovou hláškou s číslom 43. Pri diagnostike bola ako príčina problému identifikovaný GPU čip N14M-GL-S-A2. V tomto prípade nebolo možné čip repasovať, nakoľko sa jednalo o vnútorný defekt na jadre. Po výmene GPU čipu za nový na infrastanici bol grafický ovládač bez problémov nainštalovaný a notebook ide bez chyby.

Lenovo G710

Notebook k nám bol prinesený s poruchou, že sa nedá zapnúť, vôbec nereaguje na zapnutie. Napätia sme premerali a boli v poriadku, chýbal spúšťací signál, obvod ktorý ho generuje sme vymenili a notebook nabehol na prvý krát.

ASUS K55VJ

Na opravu nám zákazníčka priniesla notebook ASUS K55VJ. Notebook mal problém, že občas sa vypol, resp. niekedy nešiel vôbec zapnúť. Odniesla notebook do servisu, kde dali notebooku riadne zabrať, foto.1. Následne sme boli oslovení so žiadosťou o opravu. Opravovaný intel chipset sme vymenili za nový, ďalej nebol prítomný RSMRST signál, potrebný na spustenie. Poškodený obvod bol dohľadaný a vymenený. Notebook ide po oprave stabilne a bez problémov.

ASUS K53B

Zákazník priniesol na servis notebook ASUS K53B s problémom, že nejde zapnúť. Porucha nastala, keď si chcel podomácky opraviť uchytenie pántu a vŕtačkou prevŕtal šasi a pritom zachytil LVDS kábel. Vtedy notebook okamžite zhasol. Pri diagnostike bolo zistenie poškodenie čipovej sady, nabíjacieho kontroléru, audio kontroléru a 3 stabilizátory. Ale nakoniec všetko dobre dopadlo a notebook je opäť v prevádzke. Všetky diely sme mali skladom, notebook na druhý deň odovzdaný zákazníkovi.Toshiba L650

Doručený nám bol na servis notebook Toshiba L650, ktorý po zapnutí nemal obraz. Pri diagnostike bol zistený poškodený IGP čip od AMD. Zákazník si želal nový IGP čip rv.2016, v čom sme mu samozrejme vyhoveli. Notebook je po oprave opäť v prevádzke.

Lenovo G560E

Zákazník poslal na servis notebook Lenovo G560E, ktorý nebolo možné zapnúť, žiadna kontrolka neblikala/nesvietila a adaptér šiel do skratu. Pri takejto poruche postupujeme systematickými meraniami. Použili sme jednosmerný laboratórny zdroj nastavený pod 1A a napätie pod 5V, aby sme obvody priveľmi nezaťažili. Bol identifikovaný poškodený SMD kondenzátor, ktorý sme vymenili, čím sme skrat odstránili. Nasledovalo meranie, kde boli všetky napätia v poriadku až po nabíjací člen. Znova bol použitý lab.zdroj, kde sa na vstup nabíjacieho člena injektovalo napätie 5V, obvod sa následne priveľmi zahrieval, čo značilo jeho poškodenie. Daný obvod bol vymenený, znova premeraný, všetko v poriadku. Notebook bol pripojený na adaptér a bez problémov sa spustil.

ASUS K73S

Zákazník priniesol na servis notebook ASUS K73S s popisom, že vypadáva nabíjanie a koncovka nabíjačky sa neprimerane veľa zahrieva. Pri rozobratí notebook bol problém identifikovaný na DC konektore, kde centrálny pin nebol zlomený len bol celý opálený a zaoxidovaný, čo spôsoboval zvýšený odpor, zahrievanie a nabíjanie bolo možné len v určitej polohe. DC konektor sme vymenili za nový, po oprave všetko v poriadku.